TERAPEUCI
Oto nasz zespół – poznaj specjalistów REHAB
REHAB Sopot to nowoczesna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu chorób układu ruchu, na które cierpi coraz więcej osób niezależnie od wieku. Naszym celem jest przywrócenie pacjentom komfortu życia. Leczenie poprzedza dokładna diagnostyka. Do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny, dobierając metody leczenia i częstotliwość spotkań do schorzenia.
Nasi specjaliści to absolwenci najlepszych polskich uczelni medycznych i uczestnicy wielu szkoleń branżowych. Naszym priorytetem jest zadowolenie pacjentów. Dlatego wciąż podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w wielu ciekawych projektach i kursach, w których biorą udział najlepsi specjaliści z kraju i zagranicy. Oferujemy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne m.in. zabiegi fizykalne, masaże, terapię manualną, kinezyterapię, pinoterapię i kinesiology taping.
Czujesz ból, który utrudnia Ci normalne funkcjonowanie? Zapraszamy do kontaktu! Codziennie udowadniamy, że życie bez bólu jest możliwe.

WOJCIECH SZREDER
Magister Fizjoterapii
Numer PWZFz: 44015
Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i certyfikowanym terapeutą manualnym (według koncepcji Kaltenborn-Evjenth).
Ukończyłem pięcioletnie studia podyplomowe z zakresu osteopatii (FICO Osteopathy Academy) oraz szereg kursów zawodowych takich jak: kurs diagnozowania i leczenia układu ruchu przy pomocy terapii ruchowej – Movement Solution, kurs kinesiotapingu, kurs diagnozowania i leczenia zaburzeń nerwów obwodowych wg. metody Michaela Shacklocka oraz kurs leczenia zaburzeń układu mięśniowo-powięziowego wg koncepcji FDM ( Fascial Distortion Model).
Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu pacjentów po urazach ortopedycznych, a także osób z różnego rodzaju dysfunkcjami narządu ruchu m.in. stawów i nerwów obwodowych. Na co dzień pracuję z pacjentami, którzy cierpią na zespół cieśni nadgarstka czy rwę kulszową.

Tomasz Zawadziński
Fizjoterapeuta
Jestem absolwentem UMK Collegium Medicum oraz UKW w Bydgoszczy. Kształciłem się także na gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Joanna Zawadzińska
Dietetyk
Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pobierałam naukę także w Polskim Instytucie Dietetyki oraz w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.

Jakub Białas
Magister Fizjoterapii
Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalizuję się w masażu tkanek głębokich, tkanek miękkich wg koncepcji energii mięśniowej, pinoterapii oraz kinesiotapingu. W leczeniu chorób narządu ruchu stosuję takie metody jak: terapia manualna wg Kaltenborna-Evjentha, Maitland-a i Mulligana oraz Shacklocka. Przyjmuję pacjentów z chorobami ortopedycznymi, reumatologicznymi oraz neurologicznymi. Eliminacja bólu to tylko jeden z celów moich działań. Dążę do tego, aby przywrócić pacjentom właściwą postawę ciała oraz ruchomość stawów, które zapobiegną powstawaniu problemów w przyszłości. Moją pasją jest aktywność fizyczna, a w szczególności sporty wodne oraz inne formy rekreacji na świeżym powietrzu.

Dagmara Czeran
Fizjoterapeutka Uroginekologiczna
Ukończyłam Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku, a obecnie kształcę się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Szymon Bardo
Magister Fizjoterapii
Ukończyłem studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem fizjoterapeutą oraz certyfikowanym terapeutą manualnym wg koncepcji Maitland.
W centrum rehabilitacyjnym REHAB pracuję z pacjentami, którzy zmagają się z bólami głowy i kręgosłupa będącymi efektem m.in. nieprawidłowej postawy ciała oraz wad wrodzonych. Skończyłem wiele kursów zawodowych, dzięki którym mogę jeszcze trafniej diagnozować przyczyny problemów i leczyć pacjentów m.in. kurs kinesiotapingu, terapii trzewnej oraz terapii powięziowej FDM (Fascial Distortion Model). Pracuję jako instruktor tańców latynoamerykańskich. Jestem pasjonatem sportów siłowych.

Jakub Jurkiewicz
Magister Fizjoterapii
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Uczestniczyłem w wielu kursach zawodowych, takich jak Masaż Tkanek Głębokich, Kinesiology Taping czy Fizjoterapia Funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego. Pracuję z pacjentami po urazach ortopedycznych i zabiegach chirurgicznych, pomagając im w powrocie do pełni sprawności. W codziennej pracy wykorzystuję terapię tkanek miękkich, stosując także inne techniki terapii manualnej, PNF i Poizomerycznej Relaksacji Mięśni. Prywatnie jestem miłośnikiem hokeja na lodzie.

Natalia Drężek
Fizjoterapeutka
Obecnie jestem na ostatnim semestrze studiów magisterskich na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do Pacjenta oraz całościowym spojrzeniem na organizm. Skupiam się na słabych punktach ciała i szybkim odzyskaniu jego prawidłowej funkcjonalności. Moje podejście do terapii to szukanie przyczyn dolegliwości, a nie tylko niwelowanie objawów. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Klinice rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku. W pracy z pacjentem cechuje mnie empatia, cierpliwość i niecodzienna motywacja.
Lubię kontakt z ludźmi, na co dzień interesuję się fizjoterapią estetyczną oraz pediatryczną.

Jakub Kasperski
Fizjoterapeuta
Absolwent AWF w Poznaniu. Studia magisterskie ukończył na AWFiS w Gdańsku. Certyfikowany terapeuta metody FDM.
W przeszłości współpracował z drużyną piłkarzy nożnych oraz tenisistami gdzie poza wyprowadzaniem zawodników z kontuzji zajmował się przygotowaniem motorycznym podopiecznych. Uczestnik szkoleń z treningu medycznego, masażu tkanek głębokich, suchego igłowania. W swojej pracy skupia się na przywróceniu balansu mięśniowo-powięziowego w ciele pacjenta za pomocą terapii manualnej, terapii oddechowej oraz ćwiczeń mających na celu przywrócenie funkcji . Prywatnie Pasjonat książek, biegania, slackline oraz sportów wodnych.

Mateusz Cichowski
Fizjoterapeuta
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W pracy z pacjentami wykorzystuje techniki terapii manualnej według koncepcji Kaltenborn-Evjenth w której cały czas poszerzam swoje umiejętności. Dodatkowo stosuję techniki tkanek miękkich. Głównie zajmuje się pacjentami po zabiegach ortopedycznych jak również z dolegliwościami bólowi w okolicy kręgosłupa jak i stawów obwodowych. Po pracy pasjonat sportów siłowych, piłki siatkowej i pieszych wycieczek po górach.

Paweł Filipowicz
Fizjoterapeuta
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
Ukończył szkolenie podyplomowe w zakresie Ortopedycznej Terapii Manualnej Koncepcji Kaltenborna – Evjentha. Jest to wąska specjalizacja w fizjoterapii ukierunkowana na ręczne badanie i leczenie pacjentów z tzw. dysfunkcjami narządu ruchu, a więc z bólem, przykurczem i niestabilnością w obrębie stawów, kończyn górnych, dolnych, stawów skroniowo – żuchwowych oraz w obrębie poszczególnych odcinków kręgosłupa. Zajmuje się w szczególności rehabilitacją pacjentów ortopedycznych, zarówno osób pooperacyjnych, jak i leczonych zachowawczo.
Zawodowo interesuję się leczeniem chorób kręgosłupa o podłożu przeciążeniowym, rehabilitacją po urazach w sporcie, dysfunkcjami narządu ruchu, napięciowymi bólami głowy, profilaktyką urazów przeciążeniowych stawów obwodowych i kręgosłupa u dorosłych i dzieci.

MARTA ŚMILGIEWICZ
Fizjoterapeuta
Magister fizjoterapii, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
W pracy z pacjentem stosuje techniki rozluźniania mięśniowo powięziowego, masaż tkanek głębokich oraz kinesiotaping. Stosuje elementy terapii manualnej według Maitland oraz Kaltenborn Evejenth. Wykorzystuje również elementy metody PNF, gdzie jestem aktualnym uczestnikiem kursu. Pracuje z pacjentami po zabiegach ortopedycznych, złamaniach, uszkodzeniach stawowych i okołowystawowych, w reumatologii oraz z obrzękiem kończyn rożnego pochodzenia. Prywatnie pasjonatka sportów z zakresu gimnastyki powietrznej i jogi.
MICHAŁ RAJEWSKI
Fizjoterapeuta
Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
W pracy z pacjentem stosuje techniki według metody PNF oraz terapii tkanek miękkich, a także wykorzystuje elementy terapii manualnej według Kaltenborn-a Evjenth-a i Mulligan-a. Ukończył kursy z zakresu Proprioceptive Neuromuscular Facilitation, koncepcji Mulligan-a, masażu tkanek głębokich i masażu funkcyjnego oraz brał udział w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu fizjoterapii. Michał specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów ortopedycznych, neurologicznych oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych. W wolnych chwilach zawodnik amatorskiej drużyny piłkarskiej oraz fan sportów ekstremalnych.